1A mokiniai užbaigė mokslo metus Drevernoje

Prasidėjus kalendorinei vasarai, saulė savo šiluma ypač džiugino vaikus. Birželio mėnesiui 1A klasės  mokiniai buvo suplanavę daugybę netradicinių edukacinių erdvių. Vasaros pradžią paminėjo stovyklaudami mokyklos kieme, o po kelių dienų vaikai pėsčiomis ėjo prie jūros, į Melnragę, ir naudodamiesi išmaniaisiais laikrodžiais skaičiavo, kiek žingsnelių ir kiek kilometrų įveikė išvykos metu, basi bėgiojo po smėlį, braidė, statė smėlio pilis, žaidė futbolą. Net grįžę į mokyklą nenustojo vieni kitiems pasakoti, kaip smagu buvo draugiškai visiems kartu užkandžiauti, stebėti gelbėtojų darbą, išplaukiančius laivus.

Vasaros atostogų tikslas- sveika ir saugi vasara! Tad kartu su bendrosios praktikos slaugytoja Tatjana Ivanova pakartoję važiavimo dviračiu, paspirtuku, riedlente taisykles, pirmokai organizavo Paspirtukų dieną. Vaikai lenktyniavo tarpusavyje, skaičiavo sekundes, per kurias galima paspirtuku nuvažiuoti 50 metrų, kokį atstumą nuriedės paspirtukas atsispyrus 1, 2 kartus.

Pirmuosius mokslo metus vainikavo išvyka į Dreverną. Naudodamiesi Kultūros paso  teikiamomis paslaugomis, 1A klasės mokiniai Drevernoje dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Vikinginio laikotarpio kuršių patiekalų demonstracija- degustacija“, kurio tikslas- skatinti mokinius domėtis kuršiška savo krašto istorija bei kultūros paveldu, ją vertinti ir puoselėti. Užsiėmimo metu demonstruojami pagal archeologų radinius autentiški rūbai bei rekonstruoti papuošalai, buities daiktai ir maisto gaminimo receptai. Mokiniai turėjo galimybę gyvai susipažinti su senovės Kuršių valgių gaminimu. Prie pagal radinius pasiūtų, nulietų, išskaptuotų, bei nužiestų daiktų vaikai irgi turėjo galimybę prisiliesti. Senovės Kuršiai labai sumaniai panaudodavo tai, ką suteikia gamta: šalia esantys vandens telkiniai, miškai, taip pat naminiai gyvuliai – avys, ožkos, naminiai paukščiai. Maistą gamindavosi labai sumaniai ir išties skaniai. Pirmokai miežinės duonos paplotėlius ir bandeles su aguonų įdaru kepė virš ugnies, ją pagardino  kanapių sviestu… Tokios duonos kepimas vaikams ypatingai smagus, o drauge kepdami plačiau susipažino su senovės Kuršių gyvensena, produktais bei žolelėmis, kurias naudojo Kuršiai. Užsiėmimas gamtoje truko ilgiau nei 90 min. Užsiėmimo organizatorė dar papasakojo mokiniams apie šaudymo iš lanko ypatybes, ir berniukai, ir mergaitės galėjo pabandyti paleisti strėlę iš lanko, pajusti džiaugsmą pataikius į taikinį.

Pasibaigus edukaciniam užsiėmimui, pirmokai apžiūrėjo laivelius Drevernos uoste, grožėjosi Kuršių mariomis užlipę į apžvalgos bokštą, smagiai leido laiką žaidimų aikštelėje.

Kiekviena klasės išvyka moko vaikus bendrauti, primena saugaus elgesio taisykles ir, svarbiausia, suteikia nepamirštamų ir nepakartojamų emocijų.

                        

 

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą