Integruotos pamokos lauke

INTEGRUOTOS PAMOKOS LAUKE

Prasidėjus vasarai mokiniai nenustoja mokytis ir gilinti savo žinias bei įgūdžius.

Pirmokams patinka pamokos gamtoje: stebėti, fiksuoti pokyčius, daryti išvadas. Tai suteikia vaikams galimybę diskutuoti, patirti, pajusti, išsiaiškinti, ieškoti atsakymų. Gegužės 26 dieną 1A klasės mokiniai vyko prie Danės upės. Upės pakrantėje mokiniai apžiūrinėjo sraiges, stebėjo vandens paukščius, klausėsi varlių kurkimo. Vaikus sudomino upės augalai, ypač nendrės ir net… praplaukiantis kateris. Visi aptarė upės užterštumo poveikį gamtai ir diskutavo, ar kitame upės krante įsikūręs žvejys galėtų žvejoti, jei upė būtų labai užteršta.

Pirmokams labai patiko svečiuotis mokytojos Ingos sode: čia tyrinėjo, kas auga sode, o kas – darže. Stebėjo, kokie augalai „gyvena“ šiltnamyje, o kurie jau gali augti lauke, apžiūrėjo mažyčius šilauogių žiedus, palygino juos su žydinčių obelų bei kriaušių žiedais.

Antrokai didesniąją dalį pamokų laiko mokosi įsirengtoje Lauko klasėje. Birželio 1 d. vaikai, pakartoję ir atlikę užduotėles su laikrodžiu klasėje, tvirtinti žinių iškeliavo į Laikrodžių muziejų. Muziejaus Saulės laikrodžio kiemelį antrokai pasiekė pėstute! Saulės laikrodžių parke įkurtoje viduramžių žaidimų lauko zonoje galėjo ne tik  nustatyti laiką pagal saulės laikrodį, bet ir žaisdami viduramžių žaidimus atliko taiklumo ir miklumo užduotis, prisiminė zodiako ženklus, Saulės sistemos sandarą. O matuodami savo šešėlį ryte ir vidurdienį įsitikino, kad trumpiausias šešėlis yra tada, kai saulė palikusi aukščiausiai.

3 klasės mokiniams vyko integruota pamoka miške su Vaikų laisvalaikio centro neformaliojo švietimo (turizmo) mokytoja Birute Petraitiene. Ji mokė vaikus stebėti skruzdėlyną, padėjo suskaičiuoti skruzdėlės nueitą kelią bei greitį per minutę, išsiaiškinti pasaulio kryptis orientuojantis kompasu, ieškoti lobio pagal žemėlapyje duotas nuorodas. Pasirodo ne taip jau lengva orientuotis  žemėlapyje. Pertraukėlės metu vaikai žaidė kvadratą, o dailės užduotis atliko piešdami kreidelėmis ant asfalto. Patys to nepastebėdami, vaikai per pamoką įveikė ne vieną kilometrą Girulių miške. Buvo smagi ir aktyvi diena!