Patyriminio ugdymo diena

4A klasės mokiniai klasėje pristatė projektą „Vaistiniai augalai“. Mokiniai domėjosi, kokie vaistiniai augalai auga Lietuvoje, demonstravo, kaip jie atrodo, kurios augalo dalys naudojamos gydymui ar profilaktikai, kokiems sveikatos sutrikimams gydyti skirtas vienas ar kitas vaistinis augalas, kaip ir kada renkami bei džiovinami vaistiniai augalai. Taip pat pasakojo apie populiariausius pasaulio vaistinius augalus, iš kokių šalių šie vaistiniai augalai atkeliauja į mūsų šalį. Augustė atliko eksperimentą, per kiek laiko naujus lapus užaugina žemėje augantys ir į vandenį pamerkti vaistiniai augalai: kiaulpienė, lapinis gyslotis ir dilgėlė. Vaikai vaišinosi arbata, pagal kvapą bandė nustatyti, kokio vaistinio augalo arbatą degustuoja, aptarė, kokie vaistiniai augalai  gali būti derinami tarpusavyje ir netgi skanavo limonado „Tarchūnas“! Šis limonadas labai išpopuliarėjo prieš šimtą metų: jį sukūrė Gruzijos vaistininkas, sugalvojęs į gazuotą vandenį įpilti natūralaus sirupo, gauto iš vaistinio augalo – peletrūno – ekstrakto. Su mokinių pranešimais galite susipažinti mokyklos koridoriuose.

         

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą