Pilietiškumo pamoka

Birželio 14 dieną antros klasės mokiniai dalyvavo pilietiškumo pamokoje, skirtoje Gedulo ir vilties dienai: 80-osioms  tremties pradžios metinėms paminėti.

Pamokoje-susitikime dalyvavo politologas, Vytauto Didžiojo universiteto doktorantas, Mantas Macikas. Svečias mokiniams papasakojo apie 1941 m. birželio 14-ąją prasidėjusius masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Antrokai išgirdo, kaip gyvuliniuose vagonuose buvo vežami žmonės, kokiose sąlygose jie gyveno ir, deja, ne visi išgyveno…

Antrokai pasipuošė trispalvėmis apyrankėmis, uždegė žvakutes, tylos minute pagerbdami mirusių tremtinių atminimą. Mokiniai išsakė savo mintis „Kas man yra Lietuva“, pasidalijo įspūdžiais apie tremtinius savo giminėje, diskutavo, kokiomis vertybėmis vadovavosi tremtiniai, žiūrėjo  nuotraukas ir filmą apie tremtį, atsakinėjo į klausimus.

Antrokų rimtis ir susidomėjimas įrodė, kad pamokos tikslas – prisiminti mūsų šalies istoriją ir pagerbti buvusius tremtinius bei lagerių vargus patyrusius žmones, paskatino mokinius sužinoti apie trėmimus ir deportacijas iš artimiausios savo aplinkos: tėvų, senelių, prosenelių,- pasiektas.

Gedulo ir vilties dienos paminėjimas – prasminga pilietiškumo pamoka mūsų mokiniams. Jie  taip pat turės prisiminti tautos istoriją , kad atmintis tęstųsi.

Dėkojam Roko Markevičiaus mamytei Dianai už atminimo dovanėles ir pakviestą svečią Mantą Maciką.