PROJEKTAS „UŽSIAUGINK DRUGELĮ PATS“

2 klasės mokiniai užsisakė 4 tropinių drugelių lėliukes, kurios iš Vilniaus į antrokų klasę, specialiame krepšyje, atvyko gegužės pabaigoje. Mokiniai turėjo galimybę stebėti magišką drugelių metamorfozę savo klasėje.

Atvykę drugeliai yra ypatingi – tai Morpho Peleides rūšies mėlynos spalvos drugeliai, esantys tarp didžiausių drugelių pasaulyje. Jie gyvena Meksikoje, Paragvajuje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje. Kai mėlyni drugeliai skraido, „mirksi“ kontrastingos ryškiai mėlynos ir nuobodžiai rudos spalvos, todėl atrodo, kad drugeliai atsiranda ir išnyksta. Mokiniai išsiaiškino, kad drugelis pereina 4 vystymosi  stadijas, jas dėliojo magnetinėje lentoje, mokėsi piešti ir pagal langelius atkartoti drugelių formą. Mėlynieji morfai sužavėjo ne tik antrokus, bet ir kitų klasių mokinius, mokyklos darbuotojus. Nuotraukose užfiksuotos mokinių emocijos nepaliko abejingų ir tėvelių.

Gabijos Kremerytės mama Ingrida parvežė ir padovanojo antrokams ir kitos rūšies – Papilio Blumei – drugelio lėliukę, dar vaizdingai vadinamą drugeliu povu. Ši įstabaus grožio drugių rūšis aptinkama tik Indonezijos salyno Sulavesio saloje. Papilio Blumei drugelio sparnų ypatybė ta, jog juose yra labai daug įgaubtų ir išgaubtų smulkių juostelių, atspindinčių šviesą ir suteikiančių nuostabų  metališką žvilgesį. Priklausomai nuo šviesos kritimo kampo, sparnuose atsispindi skirtingos spalvos. Dažniausiai ties sparnelių viduriu matomas žalsvas atspalvis, palengva pereina į mėlyną spalvą ties kraštais. Drugelių gyvenimas trumpas, bet neįprasta mokinių patirtis užsiauginti drugelius patiems, dar labiau paskatino antrokus mylėti ir domėtis juos supančia gamta ir ilgam išliks vaikų atmintyje.

              

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą