Skirtingų kojinių diena

Kovo 21-ąją pasaulyje švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir formuoti teigiamą požiūrį į žmones su šia negalia bei jų artimuosius. Tad šią dieną „Varpelio“ mokykloje-darželyje visose ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupėse bei pradinėse klasėse vyko akcijos, palaikančios Dauno sindromą turinčius žmones.
Kovo 21-ąją visi mokyklos vaikai  mūvėjo skirtingomis kojinėmis. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. Taigi, nebijokime būti kitokiais!

Priešmokyklinėse grupėse vaikai ne tik vaikščiojo skirtingomis kojinėmis, bet ir sužinoję, kad dėl savo gerumo, šviesumo vaikai, turintys Dauno sindromą, vadinami Saulės vaikais, piešė saulytes, jų „spinduliukais“ siuntė savo širdelių šilumą. O suspindėjusios sukurtos saulytės ant „Gudručių“ grupės lango, yra palaikymo simbolis tėveliams, auginantiems vaikus su Dauno sindromu.

Ketvirtokai aktyviai taip pat aktyviai įsitraukė į akciją #Nenurašyk, o palaikyk. Mūvėdami skirtingomis kojinėmis, ketvirtokai dalyvavo pamokoje (Ne)pamokoje, bandė rašyti ir kalbėti taip, kaip kalba ar rašo vaikai, turintys Dauno sindromą. Po tokių pratybų, ketvirtokai patys įsitikino, kad šiems vaikams viską daryti sekasi daug sunkiau, tad  reikia nebijoti padėti ir, žinoma, draugauti.
Priešmokyklinių „Gudručių“ ir „Žiniukų“ grupių vaikai:

Ikimokyklinių „Šnekučių“,  „Linksmučių“ ir „Kodėlčiukų“  grupių vaikai:

Ketvirtos klasės mokiniai: