„Varpelio“ mokykloje-darželyje dirba visuomenės sveikatos specialistė Tatjana Ivanova

 

Spalio 28 dieną (pirmadienį)  Visuomenės sveikatos centro specialistė Tatjana Ivanova su „Pabiručių“ grupės vaikučiais kalbėjo apie akeles ir jų priežiūrą, kaip reikia jas saugoti ir pailsinti, mokė atlikti žaismingą akių mankštelę.

   

 

Spalio 16 dieną visuomenės sveikatos specialistė Tatjana Ivanova atėjo pas mažiausius „Pabiručių“ grupės vaikus. Vaikai mokėsi žaisti žaidimą, kai pagavus kamuolį, reikėjo pasakyti sveiko maisto pavadinimą! Ir daugeliui pavyko! Paskui vaikai ragavo moliūgo ir padėjo padaryti glotnutį iš moliūgo, apelsinų, mandarinų, bananų ir morkų. Tai gardus glotnutis buvo! Taip vaikai skatinami valgyti vaisius ir daržoves, kad užaugtų stiprūs ir sveiki.

      

 

Spalio 15 dieną keturmečiai „Linksmučių“ grupės vaikai šventė pasaulinę maisto dieną. Ir ne bet kokio, o sveiko maisto! Vaikai entuziastingai pjaustė vaisius, spaudė sultis, paskui viską ne tik paragavo, bet ir pasigardžiuodami išgėrė, nes sultys buvo be galo saldžios .    kadangi pasaulyje tuo pačiu minima ir pasaulinė Duonos diena, vaikai ant įvairių duonos gaminių – įvairiausių skonių sveikuoliškų duonelių, trapučių ir duoniukų, tepė užtepėles, šaltalankių tyrę, sūrį. Toks sveikuoliškas maistas greitai „išgaravo“ nuo lėkštučių, nes juk viskas skanu, ką pats pasidarai!

   

 

 

Gegužės 9 ir 10 dienomis mokykloje vyko saugos ir sveikatos ugdymo dienos. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Tatjana Ivanova pravedė integruotus užsiėmimus pirmokams, antrokams, trečiokams ir ketvirtokams.  Kartu su Ušu kovos meno treneriu Aram Muradyan ir turizmo mokytoja Birute Petraitiene, ji  vaikus mokė suteikti pirmąją pagalbą, kalbėjo apie saugumą aplinkoje, apie fizinį vaikų aktyvumą, atsakinėjo į mokinių klausimus.  Vaikai sužinojo, ką reikėtų daryti, kad būtum energingas, geros nuotaikos ir saugus!

 

Balandžio 11 dieną antrokams kūno kultūros pamoką vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Tatjana Ivanova. Ji vaikus mokė įvairių pratimų plokščiapėdystės korekcijai. Mokiniams ypač patiko vaikščioti per akmenukus, pupeles, tačiau pakankamai sudėtinga buvo piešti skaičius, laikant kreidelę tarp kojos pirštų.

      

Mažieji „Linksmučiai“ mokosi apie vandenį ir jo savybes. Jie jau žino, kad vanduo – skystis, neturintis kvapo, skonio ir spalvos. O kokių savybių vanduo dar gali turėti? Ką galima daryti su vandeniu ir kaip jį panaudoti žmogaus reikmėms buityje? Kada reikia praustis, plauti rankas ir valyti dantis, maudytis? O kas gali patarti ir pamokyti vaikus higieninių įgūdžių? Tad balandžio 4 dieną pasikvietę visuomenės sveikatos priežiūros specialistę Tatjana Ivanovą, „Linksmučių“ grupės vaikai uždavė jai klausimus  ir klausėsi patarimų apie rankų higieną. Tatjana ne tik diskutavo su vaikais apie rankų švaros svarbą, mokė vaikus plauti vaisius ir daržoves, bet ir aptarė mokomąjį filmuką apie mikrobus ir bakterijas.

   

Vasario 28 dieną trimečių „Šnekučių“ grupėje VSP specialistė Tatjana gamino su vaikais bananų glotnutį. Vaikams labai patiko.

      

 

Vasario 6 dieną aktyvaus judėjimo užsiėmimą su mažiausiais darželio „Šnekučių“ grupės vaikais vedė Tatjana Ivanova. Ji mokė vaikus ne tik kvėpavimo pratimėlių, bet kartu su jais aktyviai judėjo ir mokė įvairių motorinių judesių.

      

Sausio 24 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Tatjana Ivanova penkiamečių „Kodėlčiukų“ grupėje pasakojo apie česnako, svogūno, įvairių žalumynų (krapų, salotų, petražolių) poveikį organizmui. Pasakojo, kaip jie padeda saugotis vaikams nuo virusų ir bakterijų.  Ir netgi davė vaikams „dovanų“, kurias visi draugiškai pasidėjo … po pagalve 🙂

   

Sausio 8 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Tatjana keturmečių „Smalsučių“ grupės vaikus pakvietė linksmai praleisti laiką ir  pasportuoti salėje. O jau užduočių įvairovė ypatingai sudomino vaikus!!!

      

 

Pakeisti šrifto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą